O nas

Interdyscyplinarne Studenckie Koło Rozwoju Administracji (ISKRA), skupia aktywnych studentów i doktorantów Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od maja 2011 r., działając pod przewodnictwem dr Magdaleny Tabernackiej, jego członkowie angażują się w liczne przedsięwzięcia naukowe i kulturalne, tworząc w ten sposób jedno z najprężniej rozwijających się kół na WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pomimo iż do KN ISKRA należy nie więcej niż 20 studentów, realizują oni przedsięwzięcia zarówno na szczeblu ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Od początku funkcjonowania koła, podjęli się oni wielu działań zgodnych ze statutowymi celami:
"Pogłębianie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań Studentów w dziedzinie nauki administracji oraz nauki prawa administracyjnego w zakresie szeroko rozumianej sfery działania administracji publicznej i zasad oraz praktyki funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego i popularyzowanie badań z zakresu zasad działania państwa i społeczeństwa".

Do naszych najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć organizację międzynarodowych konferencji naukowych: „Promowanie praw kobiet w Polsce i Rosji”, cyklu konferencji mediacyjnych - ,,Mediacje w społeczeństwie otwartym” i „Dziecko wobec mediacji” oraz organizację ogólnopolskich konferencji naukowych: "Przejawy dyskryminacji we współczesnym świecie", "Instytucjonalna dyskryminacja – czy w XXI wieku osoby niepełnosprawne są dyskryminowane?" oraz „Metropolizacja: realne problemy - potencjalne rozwiązania”. Podjęliśmy się również współpracy z kołem naukowym Samorządowców z UMCS w Lublinie przy organizacji konferencji pn. "Społeczeństwo obywatelskie. Studium przypadku Lublin i Wrocław."

KN ISKRA wspiera kulturę i sztukę poprzez organizację wernisaży (zorganizowaliśmy wernisaż prac plastycznych o mediacji i praktyce działania sądów) oraz konkursów fotograficznych (zorganizowaliśmy konkurs pt.: ,,Ład przestrzenny”). Prowadzimy również działalność wydawniczą w formie elektronicznego czasopisma naukowego "Przegląd Administracji Publicznej" (www.przeglad.prawo.uni.wroc.pl). Naszym priorytetem jest rozwój i doskonalenie umiejętności oraz poznawanie praktycznej strony zawodów zgodnych z profilem naszego wykształcenia, czemu służyć mają wyjścia na rozprawy sądowe, spotkania z przedstawicielami i praktykami zawodów prawniczych i administracyjnych.

Jesteśmy grupą ambitnych i zaangażowanych ludzi, których oprócz wspólnych zainteresowań, połączyła również przyjaźń!

Brak komentarzy: