czwartek, 16 stycznia 2020

Nadzorować, karać czy wychowywać? Czy więzienia mogą skutecznie przygotować przestępców do wolności pozbawiając wolności?

Dnia 14 stycznia 2020 r. odbyło się drugie spotkanie z cyklu ISKRA na 5! w Liceum Ogólnokształcącym Nr V im. Generała Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu. Na spotkaniu były obecne Aleksandra Przystaś oraz Katarzyna Paszko oraz opiekun naukowy Koła dr hab. Magdalena Tabernacka prof. UWr. Naszym Prelegentem był dr hab. Tomasz Kalisz prof. UWr, który poruszył tematykę więziennictwa. Podczas spotkania zostały opisane m.in. instytucja resocjalizacji, zakład karny - jako instytucja totalna, podkultura więzienna oraz system penitencjarny. Po zakończonym wystąpieniu, wszczęto dyskusję, w której uczniowie szkół, a tym bardziej maturzyści, się udzielali zadając świetne pytania, czym pokazali, że tematyka wykładu ich interesuje.

Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań!

Brak komentarzy: